Zaawansowana grafika na wyciągnięcie ręki

Trwający od wielu lat postęp technologiczny sprawił, iż co rusz wymyślane są narzędzia umożliwiające tworzenie projektów, które niegdyś zdawały się być niemożliwe. Niezwykły rozwój widoczny jest zwłaszcza w przypadku różnego rodzaju programów oraz oprogramowania. Podatna na zmiany jest dziedzina grafiki komputerowej, w ramach której możemy tworzyć bardzo zaawansowane trójwymiarowe grafiki i animacje. Wszystko to umożliwia program 3ds max, który rozwijany jest od wielu lat.
Za sprawą wielu funkcji, specjaliści są w stanie tworzyć niezmiernie skomplikowane animacje, a także modele trójwymiarowe, używane w wielu dziedzinach. Jednak narzędzie to służy przede wszystkim producentom filmów oraz gier komputerowych. Wśród sławnych produkcji, które korzystały z możliwości, jakie posiada ten program, wymienić można chociażby trylogię Władca Pierścieni, która ze wszech miar oparta jest właśnie na animacji. Wiele bitew, a także widowiskowych animacji zostało stworzonych właśnie za sprawą tego oprogramowania.

Funkcje związane z profesjonalnym modelingiem, systemem symulacji fizyki czy chociażby kontrola animacji za sprawą diagramów sprawiają, iż 3dsmax umożliwił stworzenie wielu gier komputerowych. Lista tytułów, których producenci korzystali z tego narzędzia jest bardzo szeroka – trudno więc dziwić się temu, iż jest ono tak bardzo popularne.

Niezwykle interesujące jest również to, iż program zawiera bardzo rozbudowany system wtyczek, umożliwiający dostosowywanie jego możliwości pod konkretne zastosowania. Można tu wspomnieć chociażby o specjalnych nakładkach, za pomocą których możemy skorzystać z licznych silników renderujących, które w znacznym stopniu rozszerzają dostępne opcje. Za sprawą wszystkich wspomnianych funkcji, wtyczek i szeregu możliwości program ten oferuje przede wszystkim fachową obsługę wielu graficznych projektów, opartych na modelach 3D bądź zaawansowanych i efektownych animacjach. Dzięki temu graficy komputerowi są w stanie stworzyć bardzo dużo graficznych dzieł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *