Bajkowe animacje 3D

Praca grafika nie polega tylko i wyłącznie na umiejętnym wykorzystaniu odpowiednich narzędzi i programów komputerowych, ale przede wszystkim to jego wyobraźnia oraz talent, cierpliwość i zaangażowanie mają największe znaczenie w tej arcytrudnej, artystycznej pracy. Niewątpliwie jednak bez dobrych programów graficznych i animacyjnych nie powstanie żaden projekt. jak wybrać odpowiedni program?

 

Przede wszystkim warto sobie powiedzieć, że na rynek programów komputerowych jest bardzo bogaty. Oferuje nam dostęp do programów graficznych i do tworzenia animacji w 3D darmowych oraz bardzo drogich. Które z nich są lepsze, a które gorsze? Pytanie to jest źle postawione. Dlatego, że każdy grafik ma swoje oczekiwania według danego oprogramowania, jego funkcji oraz narzędzi. Warto więc, zanim wydamy krocie na profesjonalny i drogi program, przetestować jego możliwości, jeśli tylko producent nam na to pozwoli.

Zastanówmy się więc nad znanym programem Autodesk Maya. Jest to profesjonalne oprogramowanie, z którego korzystają twórcy filmowi, a także cała branża mediowa – przede wszystkim jest wykorzystywany przy tworzeniu animacji, efektów specjalnych oraz ciekawej grafiki 3D. Maya to nic innego, jak profesjonalny pakiet, dzięki któremu można stworzyć grafikę i animację 3D. Korzysta z niego przemysł filmowy. Grafika i efekty specjalne były tworzone w takich produkcjach jak „Avatar” czy „Gniew oceanu”. Dzięki niemu powstają także modele do gier 3D oraz animacje flash, a także wiele innych efektów. Przy pomocy takiego oprogramowania stworzymy realistyczną ciecz, gaz, pokażemy każdą teksturę i materiał. Czy Autodesk Maya to program idealny? Bynajmniej jeden z najbardziej profesjonalnych. Przez wiele lat niestety był tylko dostępny dla wielkich wytwórni filmowych, a wszystko przez cenę. Jednak producent zmienił politykę cenową. Dzisiaj Maya – choć nie jest najtańszym programem – to jednak może trafić „pod strzechy”. A to dlatego, że jego wersja testowa jest dostępna przez 30 dni za darmo, a studenci mogą nawet uzyskać darmową licencję. Ciekawe? Owszem. Dlaczego więc nie spróbować pracy w środowisku Autodesk Maya?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *